Logo Torzym Inwestycje

Termomodernizacja budynku szkoły podstawowej w Torzymiu - podsumowanie programu

Na ukończeniu jest inwestycja kompleksowej termomodernizacji budynku szkoły podstawowej w Torzymiu przy ulicy Mickiewicza 11. 

W ramach projektu pt. „Kompleksowa termomodernizacja budynku szkoły podstawowej w Torzymiu" w budynku Szkoły Podstawowej w Torzymiu zlokalizowanym przy ul. Mickiewicza 11, stanowiącym własność Gminy wykonane zostały:

  • docieplenie przegród pionowych i poziomych,
  • wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
  • modernizacja wentylacji grawitacyjnej,
  • modernizacja systemu grzewczego (CO i CWU), w tym wymianę źródła,
  • system zdalnego monitorowania i zarządzania energią cieplną i elektryczną,
  • wymiana opraw oświetleniowych na LED.

Projekt ma służyć uczniom, nauczycielom i pracownikom Szkoły Podstawowej w Torzymiu, a także wszystkim mieszkańcom gminy Torzym.
Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej w sektorze budynków użyteczności publicznej na obszarze Gminy Torzym poprzez optymalizację gospodarki energetycznej w budynku Szkoły Podstawowej w Torzymiu. Realizacja projektu zmniejszy zużycie energii i obniży emisję CO₂, dzięki czemu obiekt stanie się tańszy w utrzymaniu, bardziej komfortowy dla użytkowników oraz przyjazny środowisku.
Wartość projektu: 2 065 117,04 zł
Wysokość wkładu z Funduszy Europejskich: 1 686 346,48 zł

O podpisaniu umowy informowaliśmy w TYM ARTYKULE.

O przebiegu prac mówił w naszym materiale wideo zastępca burmistrza Sylwester Suchowski LINK.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności